رفتن به محتوای اصلی
x

صاحبان صنایع و جامعه دانشگاهی درخصوص چالش جذب نیروی انسانی گفت‌وگو کردند

 

در حاشیه دومین نمایشگاه کار و تک دانشگاه صنعتی اصفهان، نشست گفت‌وگومحور صاحبان صنایع و جامعه دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، نشست «چالش جذب نیروی انسانی» در حاشیه دومین نمایشگاه کار و تک ظهر امروز در سالن کنفرانس ریاست دانشگاه برگزار شد. جمعی از مدیران عامل و مدیران منابع انسانی صنایع و اعضای هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان در این نشست حضور داشتند.

دکتر ذاکرحسین فیروزه، رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه در این نشست با اشاره به ارتباط بدون واسطه صنایع و دانشجویان در نمایشگاه کار و تک اظهار کرد: نمایشگاه کار و تک بستری را برای بهبود ارتباط صنعت با دانشگاه فراهم می‌کند و فرصتی برای دانشجویان است تا بدون واسطه با صنایع و نوع فعالیت آن‌ها آشنا شوند، این نمایشگاه بطور خاص با هدف جذب دانشجویان به بازار کار برپا شده است.

وی ادامه داد: دانشجویانی که برای آینده شغلی خود برنامه‌ریزی دارند، در نمایشگاه کار و تک با فرصت‌های شغلی موجود در شهر اصفهان بعنوان قطب صنعتی کشور آشنا می‌شوند و اطلاعات لازم را از صنعتگران دریافت می‌کنند.

رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی اصفهان در ارتباط با فواید نمایشگاه کار و تک برای صنایع بیان کرد: صنعتگران در مواجهه با دانشجویان، فضای واقعی دانشگاه‌ها را درمی‌یابند و شرایط دانشگاه بیشتر برای آنان نمایان می‌شود، این موضوع به تعیین انتظاراتی که در زمان جذب از دانشجویان دارند، کمک شایانی خواهد کرد.

وی با اشاره به معضل نیروی انسانی و ارتباط آن با دانشگاه گفت: متاسفانه یکی از چالش‌های موجود در دانشگاه‌ها این است که دانشجویان مباحث غیرآموزشی را خود به خود فیلتر می‌کنند و تنها درصورت تشویق اساتید به سمت رویدادهای جنبی می‌آیند.

فیروزه تصریح کرد: این نشست با هدف معرفی بسترهای ارتباط کارجو و کارآفرین و همچنین گفت‌وگوی مدیران منابع انسانی و مدیرعاملین صنایع درخصوص چالش جذب نیروی انسانی در صنایع برگزار شده است، برای مثال یکی از مشکلات بیان شده توسط برخی صنایع این است که دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان با وجود تمام مشکلات موجود جذب می‌شوند اما نمی‌توان آن‌ها را در صنعت نگه‌داشت.

گفتنی است، در ادامه این نشست دو سامانه کاریابی ساخته شده توسط شرکت سها و دانشگاه صنعتی اصفهان با قابلیت دسترسی مستقیم کارفرمایان به اطلاعات و رزومه کارجویان، به مدیران صنایع معرفی شده و درخصوص چالش جذب، دلایل و راه‌حل‌های آن گفت‌وگو شد.

تحت نظارت وف ایرانی