رفتن به محتوای اصلی
x

نمایشگاه کار و تک، زمینه فکری خوبی در حوزه کار به دانشجویان ارائه می‌کند

 

سرپرست منابع انسانی هلدینگ گلنور صدرا گفت: برپایی نمایشگاه کار در دانشگاه، زمینه فکری خوبی در حوزه کار به دانشجویان ارائه می‌کند و یک مشاور عملی برای آنان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان، ابوالفضل محقق در حاشیه دومین نمایشگاه کار و تک دانشگاه صنعتی اصفهان درخصوص تاثیر برگزاری این نمایشگاه در جامعه دانشجویی اظهار داشت: این نمایشگاه در تعیین مسیر تحصیلی و شغلی دانشجویان تاثیر بسزایی دارد، نظریه و فکر ارتباط دانشگاه با صنعت به دلیل منافعی که برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان و شرکت‌ها به دنبال دارد، از سال‌های گذشته هم مطرح بوده است.

وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کار زمینه فکری خوبی به دانشجویان ارائه می‌دهد، ادامه داد: برپایی نمایشگاه کار در دانشگاه، یک مشاور عملی برای دانشجویان است و باعث می‌شود دانشجویان با برندهای مختلف و زمینه‌های شغلی آشنا شوند و با دیدن شرکت‌های مختلف و فعالیت آن‌ها، برای آینده تحصیلی و شغلی خود برنامه‌ریزی بهتری داشته باشند.

سرپرست منابع انسانی هلدینگ گلنور صدرا با اشاره به طرح‌های حمایتی این مجموعه از دانشجویان و پروژه‌های دانشجویی عنوان کرد: یکی از 4 شرکت زیرمجموعه این هلدینگ، دانش بنیان است و در آنجا طرح امریه سربازی دنبال می‌شود، همچنین در خود هلدینگ و سایر شرکت‌ها کارآموزی و طرح جدید بورسیه تحصیلی بصورت جدی دنبال می‌شود.

وی اضافه کرد: حضور در نمایشگاه‌های کار در دانشگاه‌ها، یکی دیگر از طرح‌های حمایتی این مجموعه است که به دنبال آن، اطلاعات دانشجویان ترم‌های ابتدایی بایگانی شده و هنگامی که زمان گذراندن کارآموزی آن‌ها برسد، ازطرف هلدینگ برای حضور آن‌ها و گذراندن دوره کارآموزی پیگیری لازم انجام می‌شود.

محقق خاطرنشان کرد: یادگیری دروس مهارتی توسط دانشجویان یکی از الزامات ورود به محیط کار است اما متاسفانه مراکز علمی در این مورد دچار ضعف شده‌اند، برای مثال در هلدینگ ما تنها فراگیری دروس تخصصی رشته‌های تحصیلی کافی نیست و دانشجویان باید مهارت‌های تخصصی‌تر را دنبال کنند.

وی تاکید کرد: سازمان‌ها در زمان کنونی بیشتر کسی را استخدام می‌کنند که بتواند گره‌ای از مشکلاتشان باز کند و به همین دلیل، مهارت‌افزایی درکنار تحصیل خیلی مهم است.

تحت نظارت وف ایرانی